Prskavčí blog

Sep 12, 2010

Webexpo 2010 - Na co půjdu na konferenci

Webexpo 2010 je před námi a já se s vámi podělím na které přednášky chci jít.

Čtvrtek 23.9. Workshopy

Program je velmi nabitý a jasno je jen na workshopy, tam jsem si zamluvil hned dva.

Těším se na Symfony2 s kterým si celkem hraju, ale chci se naučit něco více a od koho lépe než hlavního vývojáře Symfony. Doctrine používám již nějaký rok v předchozí verzi 1.2 a sleduji Honzův seriál o Doctrine2 na zdrojáku.

Moc se těším na warp-up v Comu, to je moje oblíbená restaurace.

23.9. workshopy
09:30-13:30 Symfony2 - Fabien Potencier [ CEO, Sensio ]
14:00-17:00 Doctrine2 - Jan Tichý [ Medio Interactive ]
18:00 Warm-up party v Como

Pátek 24.9.

V pátek je to hned složitější jak si na začátek vybrat. V bloku od 10 do 11:30 je mnoho kvalitních přednášek.

Na Karla Minaříka bych rád šel, jeho přednášky jsou vždy super a zábavné. Ale CouchDb jsem prozkoumal a vyzkoušel v pár drobných aplikací, případně se podiskutuji s Karlem osobně. Po přečtení knihy “Back to Napkin” mě zajímá přednáška Visual Note Taking / Sketchnotes. Potom je tu PHP Room, kde mě zajímá hlavně přednáška Roberta Lemke.

V dalším bloku budu pokračovat v Agile room, kde chci vidět jak se na vývojový proces koukají jiný, to je věc, kterou řeším v práci každý den. Rozhodně bych si chtěl promluvit s Petrem Ferschmann o Flexibee, které také sám používám. Jak znám Martina Hujera, bude zajímavá i jeho přednáška o Windows Azure.

V dalším bloku ještě zůstanu v agilní sekci na přednášku Soft Skill Essentials for Software Craftsmen. Jak vývojář PHP bych určitě šel na přednášky vývojářů z firmy Skype. Už jsem je viděl na Poslední sobotě a Openmeetingu tak můžu doporučit.

Další blok absolvuji v PHP Room, Dericka znám z jiných konferencí a doufám, že ukáže něco víc než dneska umím s Xdebugem nějaké skryté know-how a nazorů na TDD není nikdy moc, uvidíme s čím se předvede Filip Šubr.

Nakonec půjdu do Development Hall, kde David předvede novinky v Nette Framework 1.0 a potom následuje Digit s Petrem Márou a Honzou Březinou, hostem bude konečně i David Grudl.

24.9.
10:00-11:30 Visual Note Taking / Sketchnotes - Eva-Lotta Lamm
Creating Clean Code with Aspect-Oriented Programming - Robert Lemke
11:45-13:00 Software Development = Learning - Maria Diaconu, Alex Bolboaca
14:30-16:00 Soft Skill Essentials for Software Craftsmen - Pierluigi Pugliese
16:15-17:30 Debugging with Xdebug - Derick Rethans
Vývoj v PHP řízený testy - Filip Šubr
17:45-19:00 Nette 1.0
Digit s Davidem Grudlem

Sobota 25.9.

Sobota na Webexpu je velmi plná, v prvním bloku se přesunu do Agile Room, kde jsem zvědavý na Scrum ve Seznamu a o tom jak prosadit ve firmě. U nás ve firmě Scrum ukončil před 2 lety a to jsem tam ještě nebyl. Zajímavé přednášky jsou Development Hall, přednáška Aleše Roubíčka bude jistě zajímavá a další přednáška o node.js a uplatnění Javascriptu na serveru jistě také zaujme.

Od 11:45 určitě zajdu na přednášku Vaška Vančury, protože jeho přístup ke flashi se mi velmi líbí a byl bych rád, kdyby se to více rozšířilo a nepáchali všechno v Adobe Flash Builderu.

Nejsem si jistý, zda nevynechám Symfony2 po tom co absolvuji workshop ve čtvrtek, ale uvidím. Potom se půjdu podívat na přednášku jak prodat agilní vývoj to se může hodit.

Nakonec Ryan Singer a jeho přednáška Designing from start to finish bude skvělé zakončení konference.

25.9.
10:00-11:30 A Year with Scrum in Seznam.cz - Tomáš Pergler
Scrum for Executives - Six Secrets for Success with Scrum - Boris Gloger
11:45-13:00 Příprava dat pro rychlé a malé aplikace ve Flashi - Vašek Vančura
14:30-16:00 Symfony2 - Fabien Potencier
16:15-17:30 Selling Agile - Paul Klipp
17:45-19:00 Designing from start to finish - Ryan Singer

Závěr

Myslím, že Vašek Stoupa se svým týmem udělal obrovský kus práce a doufám, že budu moci psát stejně pozitivní zážitky i po konferenci jako mám dojem před konferencí.