Prskavčí blog

Aug 31, 2010

Upgrade Androidu na T-mobile G1 z 1.6 na 2.2 (aktualizováno 22.3.2011)

Mám G1 koupenou u T-mobille. Mám ji sotva rok a ve světě Androidu je celkem už skoro nepoužitelný telefon. Nikdy jsem nepřišel na chuť nahrávat si tam nové romky apod. Ale když vydal Google nový Android 2.2 Froyo s JIT tak jsem si říkal, že tohle přesně G1 potřebuje. Bohužel T-mobile i HTC se vykašlali na uživatele a jediné co chtějí aby jste si koupili nový telefon. Protože svoji G1 mám celkem rád a nechtěl jsem ji poslat do věčných lovišť tak jsem přistoupil na upgrade CyanogenMod 6.

Nečekejte nějaký úplný návod, rady apod. Pokud se chcete ptát využijte Android forum. Já jsem ale použil postup, který je ve wiki.

Postupoval jsem asi takto:
 1. Získal jsem root pomocí universal root
 2. Z marketu jsem nainstaloval ROM Manager
 3. Pomocí něj jsem nainstalo recovery rom RA 1.7
 4. Přes recovery jsem nainstaloval poslední radio, restartoval a ověřil ještě jednou, že je tam opravdu ta poslední verze, pokud to neuděláte a nainstalujete Danger SPL riskujete brick
 5. Potom pomocí recovery rozdělil SD kartu (nevím zda bylo nutné, měl jsem 2GB)
 6. Na SD kartu jsem uložil Rom a Google Apps Mini (full neobsahovala market)
 7. Na SD kartu jsem nahrál Danger SPL a nainstaloval a restartoval, potom jsem pomocí (Camera + tl. Vypnutí tel. najel do režimu, kde jsou vidět tančící androidi místo pruhů  a ověřil, že je vše ok, vypnete pomocí Přijmutí hovoru + Menu + Vypnutí tel.)
 8. Nastartoval jsem do Recovery (při bootu držet Home nebo z aplikace ROM manager) a dal jsem wipe a CyanogenMod 6 rom
 9. Stejným postupem jsem (bez wipe) jsem aplikoval Google Apps mini a provedl konečný restart
 10. První nabíhání trvalo trochu déle a jinak to jede ok.
Každopádně všem, kteří to chtějí se svojí G1 zkusit přeji štěstí a ať se jim zdaří upgrade jako mě a netrvá jim to tak dlouho. Já jsem se zasekl hlavně na tom, že jsem stáhl poškozený zip romky a než jsem na to přišel tak to chvíli trvalo a už jsem se bál, že mám z toho brick, ale recovery mě zachránila. Kontrolujte MD5 všech stažených souborů!

Nakonec pár obrázků z mojí webové kamery:

 

Aktualizace 22.3.2011

 • Aktualizace radia a kernelu, přidá vám 14MB RAM a umožňuje lepší chod nových ROMS 2.2.X
 • Poslední romku, kterou zkouším je Official AOSP 2.2 OTA, který nemá podporu češtiny, ale zatím mi to přijde jako nejlepší 2.2 romka, kterou jsem měl. Ještě případně poreferuji, zatím to vypadá dobře, předchozí pokusy mě přivedli až k tomu, že telefon byl tak pomalý až nepoužitelný po cca měsíci používaní. Obzvláště poslední CM pro G1.