Prskavčí blog

Jun 1, 2009

9 a pů týdne s Androidem dokončení

V minulém článku jsem se věnoval praktickému použití telefonu s Androidem, ale nechtěl jsem tam uvádět moc svoje subjektivní hodnocení. Problém je, že hodnotíte G1 jako telefon nebo hodnotíte Android jako platformu?

Řekl bych, že většina záporů, které vůči G1 mám jde na vrub výrobci telefonu HTC a ne Googlu, který vytvořil Android. Ale přece jenom si občas nejsem jistý zda 100% viny lze házet na HTC.

Mezi hlavní zápory vidím:

  • Malá výdrž baterie, při provozu (čtu emaily, v MHD RSS a zadávám schůzky, tasky během dne) jsem rád když vydrží půl dne.
  • Občas mám problém s dotykovým displayem, jeho citlivost není nic moc. Už se mi párkrát stalo, že jsem volal někam kam nechci apod.
  • Občasná pomalost telefonu, připadá mi že RAM je velmi málo a bez Task manageru a pravidelného čištění paměti se občas zpomaluje neskutečně.
  • Fotoaparát je sice 3.2 Mpx, ale stačí rychlejší pohyb nebo trochu méně světla a je to celkem nepoužitelné. Snapphoto to může trochu vylepšit, ale blesk nepřidá. Dnes bych čekal trochu lepší kvalitu i v mobilu.

Závěr

Celkově ale myslím, že platforma Android má celkem budoucnost. Některé aplikace, které dodává Google by se mohli vylepšit. Chybí mi přímo v systému správce souborů a taskmanager. Mohla by časem přijít podpora pro další Google aplikace.

Něco na konec

Jedna vzpomínka na dětství

sketch1

a dobu před revolucí.

nupagagi1