Prskavčí blog

Nov 10, 2007

Windows Live

Nemyslím, že všechno co vydá Microsoft je zrovna perfektní software, ale jedna věc se mi v poslední době líbí. Microsoft propaguje svůj portál Live.com, jeho vyhledávání se dá dobře použít přes SOAP a občas jsem to v PHP využil. Live sice není tak kvalitní jako Google, ale použitelný je.

Včera vyšla finální verze balíčku, kterým se MS propaguje dále, obsahuje Live Messenger, Live Mail, Live Writer, případně Fotogalerie vše k napojení na služby Live.com. Stáhnout se to dá na get.live.com a potřebujete samozřejmě Windows. Zkušel jsem instalaci na Win XP a Windows Vista, oproti betě vše proběhlo v pořádku.

Windows Live Writer

Proč o tom píšu je aplikace Windows Live Writer. Tato aplikace je ideální desktopové řešení pro psaní blogu, a to mi docela chybělo. Rád si svoje příspěvky napíšu online, ale někdy také a ne a potom se mi zdá tato zdařilá aplikace velmi kvalitní, neviděl jsem žádnou její obdobu pro Linux nebo Windows. Umí plně komunikovat přes MetaWeblog API, podporuje mnohem více možností než např. Google Docs. Kromě vlastního publikování příspěvků umožňuje nastavit jejich možnosti, kategorie apod. což Google nemá zatím implementované. Jde také otevřít staré příspěvky a editovat, upravovat apod. Můžete pracovat na konceptu a ten uložit na server a potom si to jinde a jiny otevřít v prohlížeči a pokračovat v editaci.

Já vidím jako ideální řešení pro ty co chtějí psát a přitom se o webové technologie moc nezajímají a pokud použijí jako já např. Wordpress 2.3.1 není co řešit funguje to bez problémů. Mohu Windows Live Writer vřele doporučit.