Zend Server CE a vlastni logy v konzoli

Zend Server 4.0.2

Zend aktualizoval Zend Server na verzi 4.0.2, přidána hlavně podpora pro ZF 1.8 a další drobné změny. Jen mi z repozitory pro Ubuntu nefunguje Zend_Tool, doufám, že tuto drobnost brzo opraví zatím ji stejně s Zend Studiem moc nevyužiji.

Update 6.5.2009 po mém upozornění dnes Zend provedl update ZF 1.8 v repozitory pro Zend Server CE a už to funguje, soubor najdete v /usr/local/zend/share/ZendFramework/bin/zf.sh. Doporučuji si udělat symlink nebo přidat adresář do $PATH.

Zend Debbuger a PHPUnit

Jen mi trochu vadí, že kvůli code coverage a dalším možnostem co má PHPUnit s Xdebugem jsem nucen vypnout Zend Debugger v Zend Serveru a dát si tam Xdebug. Zend Debugger má sice tyto možnosti k dispozici přes Zend Studio, ale pokud to voláte z Antu tak jsem nepřišel na to jak rozchodit PHPUnit a Zend Debugger dohromady.

Logy

Pokud chcete na konzoli Zend Serveru vidět další logy. Konfigurační soubor je /usr/local/zend/gui/application/data/logfiles.xml. Logy je dobré směrovat do /usr/local/zend/var/log/. Pomocí symlinků si přidejte do tohoto adresáře logy, které jsou uloženy v /var/log/apache2/.  
    PHP Error Log
    
        error_log
  
  
    Server Error Log
    /usr/local/zend/var/log/error.log
        
  
  
    Server Access Log
    /usr/local/zend/var/log/access.log
        
  
    
        Server Workspace Access Log
        /usr/local/zend/var/log/access-workspace.log
        
    
    
        Server Workspace Error Log
        /usr/local/zend/var/log/error-workspace.log
        
    


Pokud budete mít problémy s právy nazapomeňte přidat uživateli zend práva na čtení potřebných logů a práva r+x na adresář /var/log/apache2, kde je máte uložené.

Potom by jste v konzoli měli vidět toto.

zend-server_1241527431260